Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel_D

Sedmá velmoc

býval tisk. Naštestí přece jen tu a tam ve světě nějaké médium vypátrá skandálek a rozjede to. U nás naopak investigativní novinařina prakticky neexistuje. Když jsem na jednu podezřelou věc upozornil známého redaktora, on na to, že o tom ví, ale napsat nemůže, neboť by ho za to vyhodili. Cenzura v našich médiích začíná být obludná.

Já v tom vidím útok na svobodu slova a volné šíření informací. Piráti, do toho! Hi!

0/0
19.3.2010 20:28

Ivo Vašíček

Re: Sedmá velmoc

Dík!

0/0
19.3.2010 22:04

Semper2

mediokracie rovna se ....

....a kdopak vlastni a ovlada 90 procent vsech velkych medii... Ano, nasi zidovstvi pratele. A proto zitra opet uslysime v TV o ¨pedofilnim ¨ farari, ktery treba jen zfackoval ministranta - ale o zidovskych rabinech, kteri lakaji do US a Israele mlade krestany a kseftuji potom s jejich organy neuslysime nic.

Tedy, chtel jsem rici, ze mediokracie je vlastne sionokracie

R^R^R^

0/0
19.3.2010 0:05

Daliborka

Kolik voličů to ale ví?

Hezké,

kdesi jsem zaslechl názor jednoho policajta který byl dotázán někým, jak dokáží že se "zadržený" přizná? Odpověděl: není to nic složitého. Zavřeme ho do vyšetřovací vazby pro podezření z něčeho a potom za nás pracuje čas. Po měsíci v base zjistí že nedostane od nikoho mzdu a že neplatil inkaso, leasing a případně hypotéku. Po druhém měsíci už to je vážné a po třetím už (nadsazeno) nemá auto, bydlení, manželku a td. Ano, člověk je součástí své doby a jede v tom jako všichni ostatní. Z pohledu financí je lehce zranitelný a vše co si stihl za život pořídit, napůjčovat a naleasingovat je najednou pryč. Tak že z toho plyne jediné poučení. V práci neodmlouvat a do politiky se nemíchat. Česky se to řekne "držet hudu a krok".

A co vy Piráti, získáte dost lidí do voleb a pokusíte se to změnit?

Já vás volím. R^

Daliborka.

0/0
18.3.2010 22:41

duhastrecht

Velký omyl, soudruhu,

Orwell na tohle přece přišel i o tom psal, doporučuji přečíst 1984.

No a samozřejmě se trefil i prakticky, i já jako starší pamatuji, že když se napsalo cokoliv proti USA, Israeli a Vatikánu, našli se užiteční idioti, kteří věřili každé slovo a a byli schopni kvůli tomu popírat fysiku, biologií, historií, cokoliv....no a o srovnání Orwellova newspeaku se současnou levičáckou politkorektůrou ani nemluvě... 

0/0
18.3.2010 18:28

next_ghost

Re: Velký omyl, soudruhu,

Jestli si dobře vzpomínám, tak jako první o moci moderních médií psal už Jules Verne skoro 100 let před jejich nástupem. Jen si už nepamatuju jestli to bylo v knize Paříž ve 20. století, nebo jestli to byla nějaká jiná knížka.

0/0
18.3.2010 19:25

Ivo Vašíček

ano

Lidé, kteří ovládají dnešní politiky jsou shodou okolností mediální magnáti. Ne ti co něco píší, ale ti, kteří ovládají inzerci. Dnes už postupně skupují i normální firmy.

0/0
18.3.2010 17:45

Martin Jirousek

Já bych

Spíš dnešní stav nazval plutokracií. Média jsou pak prostředek pro ovládání mas, to už ale píšete v článku.

0/0
18.3.2010 14:00

Edmund Černá Zmije

Re: Já bych

Plutokracie? No to asi ne. ;-D 

-

Paroubek, Klaus ani Topolánek, nejmocnější muži tohoto státu, nepatří k nějakým boháčům. ;-)

0/0
18.3.2010 14:13

krejcos

Re: Já bych

S těmi "nejmocnějšími muži" to při Vaší inteligenci jistě nemyslíte vážně, jsou to jen nejvystavovanější figurky. Oni sami žádné masy neovládají, jen se k tomu propůjčují.. 

0/0
18.3.2010 18:04

Martin Jirousek

Re: Já bych

Však také to nejsou lidé, kteří vládnou. To je "pracující" elita, skutečná elita potřebuje zákony, které jí tito lidé šijí na míru. Máme tu plutokracii ať chceme či nikoli. Nejbohatší vládnou. Mají 80% všech příjmů a vykrývají 20% výběru daní. Střední a nízká třída má 20%  příjmů a vykrývá 80%  výběru daní. A přesto se střední třída staví na obranu těch nejbohatších, proti lidem své třídy, naprosto proti jakékoli logice, místo aby požadovali alespoň plnění daní 50:50 střední třída:nejbohatší elita. Jsou na to statistiky, jakým způsobem se například v Německu vyvíjí příjmy střední třídy a nejbohatších. Zatímco doslova pár jedinců přímo neuvěřitelně bohatne, tak, že nemohou svůj příjem ani nejluxusnější spotřebou vyčerpat, střední třída chudne. A to je moc špatně, nakonec to dopadne pro nejbohatší špatně, pokud se včas nechytnou za nos a o své příjmy se nepodělí s tvůrci hodnot - pracujícími.

0/0
18.3.2010 23:41

Edmund Černá Zmije

Mediokracie

nevím, jestli si pod pojmem mediokracie představujeme totéž. Média samozřejmě měla vždy veliký vliv na veřejné mínění, médiokracie podle mě tento vliv využívá k ovlivňování politiky. Tedy pokud nás média pomocí reklam přesvědčí o tom, že máme něco kupovat nebo se máme nechat očkovat, ještě to není médiokracie. Pokud však ve svém vlastním zájmu znemožní jim nepohodlného politika nebo dokonce se šéf mediální skupiny stane premiérem, pak se jistě o mediokracii dá hovořit.

-

U nás mají média jistě značný vliv, ale jeho zneužívání v politice není dosud příliš vážné. Naším hlavním problémem je podle mého soudu stranokracie, více můj blog http://edmundcerny.blog.idnes.cz/c/124677/Stranokracie-vlada-politickych-stran.html

0/0
18.3.2010 13:26

BoboHml

Dobré téma,ale chtělo to

víc rozepsat,více příkladů.

No a ten "svobodný" internet8-o no nevím?.

0/0
18.3.2010 13:25

kytt

ehm?

No, bylo by možné říct, že celou problematiku vidíte jako Hurvínek válku a inklinujete ke stejnému zjednodušování jako sama média, do kterých tak bijete. Inu, někdo se bojí prasečí chřipky a jiný zase "mocných" médií, každý jsme nějaký, nicméně vězte od člověka, co se prostředím médií nějakou dobu zabývá, že celá problematika vlivu médií na společnost se nedá shrnout do pár vět vytržených z kontextu, jak jste to udělal. No a ta poslední věta o "svobodném internetu" mě vážně pobavila, takový hezký výkřik do tmy... Nenačrtnul jste, jak si ten svobodný internet představujete.

0/0
18.3.2010 13:20

otravenej dracula

detajl

"banda teroristů, žijících kdesi v horách" ... media ale mluvili o studentech zijicich v evrope;-)

0/0
18.3.2010 13:10

varsolim

Moralka

Ten nejvetsi problem cechu je v moralce.Na vine je odklon od biblickych hodnot a za ten je zodpovedne predevsim katolicka cirkev tim,jaky dava priklad.Lze,zakryva ty hruzne skandalni pripady zneuzivani deti,bohatne i tim,ze prijima dary ziskane hazardem.Kazdy slusny clovek,se od ni musi distancovat.A kde pak moralni hodnoty hledat?

0/0
18.3.2010 13:08

Jiří Kadeřávek

Pirátské strany

Čím více lidem to bude docházet, tím více bude sílit Pirátské hnutí ve světě a tím více budou muset mainstreamové strany toto reflektovat (i když oni zase jen tak naoko, poslouchají lobbyisty, ne voliče) . Jak to tak pozoruji, piráty se to tu jen hemží :)

0/0
18.3.2010 12:59

Marcus Antonius

svatá pravda

Orwell o tom již psal ,když v každé místnosti byla televize, ale to je jedno svým článkem jste trefil do černého.

0/0
18.3.2010 12:36

mosbious design

zeitgeist

aneb podívejte se na zeitgeist. ať už je to účelové, jednostrané nebo ne, kus pravdy v tom určitě je.

0/0
18.3.2010 12:35

malicorne

Re: zeitgeist

Souhlasím, Zeitgeist byl před mnoha lety první impulz se těmito věcmi zabývat, i když spousta informací je v něm sporných...

0/0
18.3.2010 12:36

Marcus Antonius

Re: zeitgeist

Ale jen trochu pravdy z toho filmu spíš cítím levicou propagandu a socialní inženýrství ,které nesnáším.

0/0
18.3.2010 12:42

politik,tvůj pán

Re: zeitgeist

Souhlas,Zeitgeist poukázal poměrně dobře na tzv. "pravdu,o které je zakázáno mluvit".Co se týče náboženství,tam se nebudu pouštět na tenký led,ale informace o finančním systému,fungování peněz a FEDu,i konspirace ohledně 11/9 byly v podstatě správné.Bohužel Zeitgeist nabízel alternativu světa,který byl v bleděmodrém to samé co tak moc kritizoval.Byla v něm spousta dobrých myšlenek,ale kritizovaný NWO,který si bral tak napaškál,v podstatě nabízel v trochu jiném pojetí.

0/0
18.3.2010 13:14

politik,tvůj pán

bravo

Krátké ale výstižné,a bohužel i děsivě pravdivé.Cílem elit bylo vždy,aby lidé neměli čas přemýšlet,což dnešní doba vyžaduje dvojnásob.Proto jsme zahlceni lacinou zábavou,stupidními seriály a pořady,místo opravdové informovanosti nás media zásobují tunou nepodstatných aktualit,přebraných polopravd a stokrát opakovaných lží.Jsme zahlceni doměnkami,pomluvami a vyrobeným brakem,který má jediný účel,a to je odvést pozornost od skutečných problémů a otupit naše smysly.

V iluzi rozmanitosti,kdy si myslíme že jsme svobodní co se týče přístupu k informacím,si neuvědomujeme,že mediální trh ovládá čím dál měnší skupina lidí.

Přebíráme "pravdu" řečenou z televize a novin za svoje evangelium a zároveň s tím vyhazujeme svůj zdravý rozum z okna.Nevědomky si většina lidí nedokáže připustit,jak moc je media manipulují a ovládají.Každý den,každou minutu je člověk bombardován zprávami jak by měl žít,oblékat se,jíst,vychovávat svoje děti a jak myslet.Mediokracie,jedna z nemocí moderní společnosti.

0/0
18.3.2010 12:35

malama99

...

Celkem hezky napsáno. Problém nastává hned na začátku - ve školství a v rodině - to ostatní už je jen následek. Rodiče ani učitelé nevedou děti aby nad věcmi přemýšleli a ne jen slepě peřjímali názory a "fakta" která jim předloží v médiích.

Ale moc nesouhlasím s tím, že lidé nemají čas na třídění informacví - pokud mají čas trávit čas po hospodách - tak mají čas i nad věcmi přemýšlet, ale to je moc náročné, že...

0/0
18.3.2010 12:28

nominativ

Re: ...

I v hospodách  ( a vinárnách či kavárnách ) dochází k zajímavým výměnám názorů a informací. Musíte se tam ovšem scházet pokud možno s vhodnými lidmi.

0/0
18.3.2010 13:59

Tyranosaurus Rex

zajímavé

Fakt zde v ČR bydlí i přemýšliví.

0/0
18.3.2010 12:28

Jaroslav Kučera

Re: zajímavé

Jj, autor je místopředsedou České pirátské strany a nebojí se jít proti proudu R^

0/0
18.3.2010 16:20ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.